MENÜ
Antalya 20°
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Nihayet mazbata yerine ulaştı
Serpil Nur Abiral
YAZARLAR
19 Nisan 2019 Cuma

Nihayet mazbata yerine ulaştı

17 günlük bir gecikme ve çekişme, sandıkların yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya sayılması tüm itirazlar sonucu İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatası  geçtiği bu zorlu yollardan sonra nihayet sahibine teslim edildi.

Niyeydi bu kadar direnme kimse anlam veremedi… 12.000 oyla İstanbul mu alınırmış söylemleri herkesi şaşkına çevirdi. Ne demek 12.000 oy 1 oy bile yeterli değil mi, bir seçimi, bir yarışı kazanmak için.

“Neyse geç olsun güç olmasın” felsefesi tüm İstanbullulara hayırlı olmasını diliyorum. Bu aşamadan sonra hizmet odaklı olup, ayrıştırıcı,senci benci söylemlerden uzak birlik ve beraberlik içinde huzurlu bir 5 yıl geçirmek için çabalama yolunda olmalıyız.

Hoşgeldin Sn İmamoğlu; güzel İstanbulumun senden beklentisi çok, kolay gelsin dileklerimle diyorum.

Antalya Kemer seçimleri arkasında bıraktı yeni yönetim vazife başına geçti ve yoğun tebrik ziyaretleri başladı. Tekrar Necati Topaloğlu hocamıza ve ekibine hayırlı olsun dileklerimi yolluyorum. Gerçi KemHay ( Kemer Hayvanları Koruma Dermeği ) olarak bizde kendisini ziyaret edeceğiz, yoğunluk biraz azalıp randevu saatimiz belli olunca… Sokaktaki canlarımız adına…

Evet Kemer bir değişim istedi ve Hoca dedi… Ama Kemer’de silahlar konuşmaya başladı. İşte bu çok acı…

Söylentiler hoş değil… İşte o söylentiler; “Bir bayan belediye çalışanının cadde süpürmeye verilmesi, tam sezon açılırken iş yerlerine tahliye kağıtları gönderilmesi, otellerdeki su sporlarının işleticilerin elinden hocamızın oğlu tarafından alınmak istenmesi ve bu yüzden kocası işsiz kalan bir kadının hocanın karşısında bileklerini kesmesi…”

Bir eğitimci olan Necati Topaloğlu hocamızdan hizmet beklerken sloganındaki “ Biz olmaya geldik” sözünü hatırlatmak istiyorum… Birde sn hocam sahilde bir yürüyüşe çıkarak yeşil alanların bilhassa disko arkası deniz sahil taraflarının nasıl işgal edildiğini bir görmesini özellikle rica ediyorum. Dünyanın en güzel doğasına sahip Kemer’in yeşil alanlarını nefes noktalarımızı nasıl böyle futursuzca kullanma izni alınıyor şimdi sizlerden bunlara mani olmanızı bekliyor Kemer halkı…

Tam da turizmin başladığı şu günlerde huzur en ihtiyacımız olan şey… Herkes ekmeğinin peşinde… Ve güzellikler için geriye değil “önümüze bakalım”…

Mutlu, bereketli ve bol kazançlı bir sezon dileklerimle herkesin Berat Kandilini kutluyorum…

“İnsanlar yüksek mevkilere ulaştıkça tanrılaştıklarını zannederler, düştükleri zaman insanlıklarının da elden gittiğini görürler.”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Esma Yerebakan
 19 Nisan 2019 Cuma 18:18
Kalemine sağlık çok güzel yazmışsın tebrik ederim canım arkadaşım ??????????
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Gün Haber