MENÜ
Antalya 20°
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Yaban hayvanlarına yemleme yapıldı
BURDUR
7 Ocak 2022 Cuma 16:40

Yaban hayvanlarına yemleme yapıldı

DOĞA Koruma ve Milli Parklar Burdur 6'ncı Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından yaban hayvanları için yemleme çalışması yapıldı.

Kar yağışının etkili olduğu yüksek rakımlı bölgelerde Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6'ncı Bölge Müdürlüğü tarafından drone destekli av koruma ve yaban hayatı yemleme çalışması devam ediyor. Bölge Müdürü Mahmut Temel, "Burdur Şube Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü Av Koruma ekipleri, Bölge Müdür Yardımcısı Uğur Altındal ile Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Tamer Yılmaz'ın da katılımlarıyla Yeşilova ilçesi, Eşeler Yaylası Tınaz Tepe bölgesinde ekiplerimiz tarafından denetim ve yemleme çalışması gerçekleştirildi. Denetimlerde Kara Avcılığı Kanununa aykırı herhangi bir vaka tespit edilmedi. Karlı bölgelerde yaban hayvanlarına yönelik 500 kilo saman ve 250 kilo buğday ile yemleme çalışması gerçekleştirildi" diye konuştu.

Temel, bölge müdürlüğüne bağlı Burdur, Isparta ve Antalya illerinde 2022 yılında da koruma kontrol, yemleme çalışmaları devam edeceğini söyledi.

DOGA KORUMA VE MILLI PARKLAR BURDUR 6'NCI BOLGE MUDURLUGU EKIPLERI TARAFINDAN YABAN HAYVANLARI ICIN YEMLEME CALISMASI YAPILDI.(FOTO:BURDUR-DHA)

Mesut MADAN/BURDUR,(DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Gün Haber