MENÜ
Antalya 22°
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Türkkan: Sayın Akşener'in talebi üzerine...
Siyaset
7 Kasım 2021 Pazar 17:44

Türkkan: Sayın Akşener'in talebi üzerine...

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Bingöl'de şehit ağabeyi Tahir Gümren'e küfretmesi sonrası partisinin 'grup başkanvekilliği' görevinden istifa etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, Bingöl’de esnaf ziyareti sırasında şehit ağabeyi Tahir Gümren, İYİ Parti'nin HDP ile yakın ilişki kurduğunu savunarak tepki gösterdi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, polis ekiplerinin olay yerinden uzaklaştırdığı Tahir Gümren'in yanına gelerek bu kişiye küfretti. Tepki çeken olay sonrası özür dileyen Türkkan, görevinden istifa etti. Türkkan, partisinin TBMM Grup Başkanlığı'na gönderdiği yazıda, "Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in talebi üzerine İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevimden istifa ediyorum" dedi.

'DİLEKÇESİ İŞLEME ALINDI'

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu ise yaptığı yazılı açıklamada, "Grup Başkanvekilimiz Sayın Lütfü Türkkan tarafından sunulan 6 Kasım 2021 tarihli istifa dilekçesi işleme alınmış ve Grup Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda istifa ile boşalan grup başkanvekilliği seçimi için parti grubumuzun 8 Kasım 2021 Pazartesi günü Saat 14.00'te toplantıya çağrılması kararlaştırılmıştır. Çeşitli platformlarda yazılıp konuşulanların aksine, herhangi bir görevden alınma durumu söz konusu olmayıp; Sayın Lütfü Türkkan, bize ulaşan dilekçesinde de belirtildiği gibi, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in talebi üzerine görevinden istifa etmişlerdir" ifadesi kullanıldı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 taş
 8 Kasım 2021 Pazartesi 09:19
Kimse kimseye küfür etmemeli,özellikle siyasi bir kişilik olarak halkın önüne çıkıyorsanız çok dikkat edeceksiniz.Size çok ağır eleştiriler olabilir,bunu hakaret ve küfüre kadar götürseler sizde ona küfür etmemeniz gerekir.O nedenle Lütfü Türkkan'ın küfürle karşılık vermesi yanlıştır,zaten partisi de gereğini yapmış,kendiside istifa etmiştir.Ancak birde işin diğer yüzü var,parti başkanları il il dolaşıyorlar,bu yasal bir hak mı elbette hak,gelenlere oy verirsiniz veya vermezsiniz,düşüncelerini beğenirsiniz beğenmezsiniz ama hiç kimse gelenlere ağza alınmayacak hakaretler etmeye ona acıkca küfür etme hakkına sahip değil.Daha önce sosyal medyadan Meral Akşener'e sinkaflı küfürler eden bu şahıs yargılanmış ve ceza aldığı söyleniyor.O halde daha ne diye yanlarına gidip de olay çıkarmanın ne gereği var.Çuvaldızı başkasına batırmadan önce iğneyi de kendimize batırmalıyız ki canımızın acıdığını hissedelim.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Gün Haber