MENÜ
Antalya 17°
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Talha Görgülü'den açıklama var
Turizm
3 Eylül 2021 Cuma 19:38

Talha Görgülü'den açıklama var

GTI Travel, Sky Airlines ve bünyesinde barındırdığı otellerle birlikte 2013 yılında iflas eden Kayı Group’un patronu Talha Görgülü, Ziraat Bankası ile ilgili yapılan hakkındaki iddialar üzerine bir açıklama yaptı.

Görgülü yazılı açıklamasında, Ziraat Bankası’na kredi borcu olmadığını, bankayı kendisinin değil, bankanın kredi vermeyerek şirketlerinin batmasına neden olduğunu ileri sürdü.

TALHA GÖRGÜLÜ’NÜN YAZILI AÇIKLAMASI:

“KAMUOYUNA DUYURUDUR

Son dönemlerde şahsımı, ailemi ve şirketlerimizi konu alan hakaret ve iftira içerikli asılsız haberler itibarımızı zedelemek amacıyla basına sunulmuştur. Asılsız haberlere ilişkin olarak açıklamalarımız kamuoyunun dikkatine sunulur:

Yapılan haberlerde, Almanya’da yürütülen yargılama ve Ukrayna’da gerçekleşen tutuklamaya ilişkin bilgiler çarpıtılmıştır. Yıllar önce Almanya’da yürütülen yargılama sürecinde ülke dışında olmam nedeniyle tarafıma tebligat yapılamamış ve bilgim olmaması nedeniyle duruşmalara katılamadığımdan hakkımda yakalama kararı çıkarılmıştır. Turistik bir gezi için Ukrayna’da bulunduğum sırada bahse konu olay gerçekleşmiştir. Kısa bir süre tutuklu kaldım ancak yargılama sonunda BERAAT ETTİM. O dönemde sürekli olarak Türkiye, Almanya ve Ukrayna arasında seyahat ettim. Asılsız haberlerde iddia edildiği şekilde kaçmam veya ortadan kaybolmam söz konusu değildir. Çünkü ortada kaçmamı gerektirecek hiçbir durum bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası’na şahsımın, ailemin veya şirketlerimizin tek kuruş borcu yoktur. Dolayısıyla hiçbir borcumuzun olmadığı bir bankayı dolandırmamız mümkün değildir. Yapılan haberlerde Ziraat Bankası’ndan usulsüz krediler çektiğimiz ve bunları zimmetimize geçirdiğimize ilişkin asılsız iddialar ortaya konmaktadır. Ziraat Bankası’ndan milyonlarca Euro’luk kredileri teminatsız olarak çektiğimiz ve bankayı dolandırdığımız iddiaları iftira niteliğindedir. Aksine şirketimiz adına onaylanan kredilerin, teminatı tarafımızca yatırıldığı halde verilmemesi nedeniyle iflas ettik. Asılsız haberlere devam edilmesi nedeniyle yasal yollara başvuru hakkımı kullanacağım.

Çıkan haberlerde yer alan hileli iflasa yönelik ima ve yorumlar tamamen gerçeğe aykırı ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Şirketlerimiz 2013 yılı Mayıs ayında fiili olarak batmıştır. Takdir edileceği üzere hiçbir turizm şirketi, yaz sezonunun başında, en fazla gelir ve kar elde edebileceği bir dönemde bilerek iflas edemez. Şirketlerimizin batmasının esas sebebi; Ziraat Bankası’nın onaylanan, taahhüt edilen ve hatta karşılığında teminatı dahi alınan kredileri vermemesidir. Dolayısıyla şahsım, ailem ve şirketlerimiz aleyhine çıkan haberlerin asılsız oldukları ortadadır.

Almanya’da bulunan Ziraat Bankası’ndan (Ziraat Bank International AG) şirketimiz adına en son 2013 yılının başında kredi alınmıştır. Üzerinden 8 yıldan fazla geçmiş bir kredi için şu anda bankaya ceza uygulandığı iddiası akıl dışıdır. Şirketlerimizin ve ailemizin Ziraat Bankası’na kredi veya başka sebeple hiçbir borcu bulunmamaktadır. Aksine şirketimiz adına onaylanan kredi bedelinin Ziraat Bankası tarafından verilmemesi, şirketin iflasına sebep olmuştur. Dolayısıyla Ziraat Bankası’na kesildiği iddia edilen cezalarla şirketlerimizin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Kaldı ki bankaya ağır cezalar kesildiği iddiaları, Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklama ile yalanlanmıştır.

Tarafıma yönelik hakaretler ve asılsız haberlerle ilgili haber siteleri ve gazeteler hakkında hukuki ve cezai her türlü yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna bildiririm."

TALHA GÖRGÜLÜ'NÜN 2013 YILINDA İFLASLA İLGİLİ YAPTIĞI AÇIKLAMA İÇİN TIKLAYIN

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Banu
 6 Eylül 2021 Pazartesi 17:18
Sütten çıkmış ak kaşık gibisiniz sayın Görgülü!Peki hak yemenin öteki dünya da ne kadar ağır olduğunu söylememe gerek yok sanırım o kadar yıl çalışanlarının emektar personelinin suçu günahı neydi,bir çoğu parasını almadan öldü gitti ve giderken de öteki dünya da iki elim yakanda cümlesini kullandı... YASTIĞA KAFANIZI KOYDUĞUNUZDA RAHAT YATABİLİYOR MUSUN SEN VE AİLE ÇOK MERAK EDİYORUZ...ALLAHA HAVALESİNİZ ÖTEKİ DÜNYADA GÖRÜŞMEK ÜZERE
 toprak
 4 Eylül 2021 Cumartesi 08:40
Ülkemizin çiftçilerine üretimde destek için kurulan Ziraat Bankası ne yazık ki bunu geri plana atarak,şirketlere kredi vermeyi öncelemektedir.Son günlerde bakın Demirören grubuna verilen kredi gibi daha kimlere kredi verdiği listesi yayınlansa neler görülür acaba. Bu şirket sahipleri özel bankalardan alsalar ya,özel bankalar demek ki verdiği kredilerin dönmemesi halinde garanti sözleşmeler yapıyorlar gibi.Maalesef devlet bankaları olan Ziraat,Halk ve Vakıfbank iktidarda kim varsa onların arpalığı pozisyonuna dönüşüyor bazen.Kararlar siyasiler tarafından verildiği için riskte büyük oluyor.İflas gerçekleştiğinde sahipleri ceketlerini alıp gidiyorlar,olan çalışanlara ve bankalara oluyor,büyümede sağlıklı olmalı,belirli bir sermaye biriktirerek yukarılara çıkılmalı,kısa zamanda çok kredi ve hızlı büyüme bir gün krediler kesilince hızlı inişlere neden oluyor.Hızlı bir macera olmuş,sıfırdan tepeye,sonuç her iktidar kendi zenginini yaratıyor.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Gün Haber