MENÜ
Antalya 18°
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Sahtekarlığın yeni versiyonu
Sağlık
7 Eylül 2021 Salı 09:39

Sahtekarlığın yeni versiyonu

İstanbul'da sahte aşı kartı düzenlendikleri tespit edilen 3'ü hemşire 6 kişi gözaltına alındı.

Polis, aylar süren teknik takibin ardından operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan özel hastane hemşireleri nitelikli dolandırıcılık ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla tutuklandı. Diğer üç zanlı da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

hemşirelerin cep telefonlarına el konulurken WhatsApp kayıtlarında suç unsuru olan yazışmalar tespit edildi. Vurulmayan aşıların akıbeti araştırılırken İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü de olayla ilgili idari soruşturma başlattı.

CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ, operasyonun detaylarını anlattı:

"Aslında günlerdir şehir efsanesi gibi bize bir takım duyumlar geliyordu. Aşı olmayan kişilerin aşı olmuş gibi evrak aldıkları yönünde dedikodu yayılıyordu. Biz de bu konuyu araştırdık ve İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün yaptığı bir operasyonun izine ulaştık.

Ekipler gelen bir ihbar üzerine harekete geçti, üç ay süren bir çalışmanın ardından operasyon için düğmeye basıldı.

İstanbul Bahçelievler'de özel bir hastanede çalışan üç hemşire ve organizasyonda menfaat temin eden üç kişi olmak üzere toplam 6 kişi gözaltına alındı.

Savcılığın talimatıyla hemşirelerin cep telefonlarına el konuldu. Whatsapp yazışmalarında, hemşirelerin o suça karıştıklarını anlatan ve menfaat temin ettiklerine dair konuşmalar tespit edildi."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 taş
 7 Eylül 2021 Salı 12:38
Kimseye güven kalmamış,canımızı emanet ettiğimiz sağlık kuruluşundan,adalet beklediğimiz adalet binalarından,güvenliğimizi sağlayan polis ve jandarmadan yasa dışı olaylar çıkınca diğerlerine göre daha çok üzülüyoruz.Bunlar hayati kurumlar olmazsa olmaz ,buralarda her şey yasalar içerisinde olmalı,ancak işte böyle çürük yumurtalarda çıkıyor.Baksan çok küçük menfaat veya hatır için yapmışlardır.Son 20 senede her şeyin düzeni bozuldu,varsa yoksa çıkar çıkar.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Gün Haber