MENÜ
Antalya 23°
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Öğrencilerin kariyerine profesyonel destek
KAMPÜS
17 Haziran 2020 Çarşamba 10:50

Öğrencilerin kariyerine profesyonel destek

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, öğrencilerin eğitiminden istihdamına her zaman yanlarında olduklarını söyleyerek, kurdukları Kariyer Merkezi ile kariyerlerine profesyonel destek sağlayacaklarını ifade etti.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) yaklaştığı bu dönemde üniversite tercihlerinin, gençlerin ve ailelerin en önemli gündemi olduğunu söyledi. Rektör Ünal, “Üniversite eğitiminin kalitesi, sunduğu sosyal olanaklar kadar mezuniyet sonrası iş bulma olanağı da tercihlerin başında yer alıyor. Bu amaçla öğrencilerimizin ve mezunlarımızın kariyer planlama yetkinliklerinin iyileştirilmesini sağlamak amacıyla Akdeniz Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi kurduk" diye konuştu.

Kariyer planının bütüncül bir yaklaşım gerektirdiğini kaydeden Rektör Ünal, “Hayalindeki mesleği seçip gelen öğrencilerimizin üniversitemizde aldığı kaliteli eğitim sonrasında meslek hayatında da en iyi koşullarda istihdam edilmesi için doğru bir planlamaya ihtiyaç var. Alınan eğitim, kişinin bilgisi, yetenekleri, potansiyeli ve isteklerinin bir noktada buluşması gerekmektedir. Kariyer merkezimiz ile onlara kariyer yolculuğunda rehberlik ve danışmanlık yaparak, en doğru kararı vermelerine destek olmaya çalışacağız. Bu doğrultuda yapılacak bir yönlendirme hem gençlerimiz, hem de ülkemiz için önemli bir kazanç olacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile koordineli çalışacaklarını belirten Rektör Ünal, “Akdeniz Üniversitesi olarak şehrimizdeki birçok kamu, özel ve sivil toplum kuruluşu ile işbirliğimiz mevcut. Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Turan Şener hocamız ile kariyer merkezimiz odağında bu işbirliklerini daha da geliştirerek, merkezimizin öğrencilerimiz, mezunlarımız ile işverenlerin buluşma noktası olmasını planlıyoruz. Böylece öğrencimizin sektöre adaptasyonu ve istihdam süreçleri kolaylaşmış olacak. Ayrıca üniversitemiz ve ülkemizin insan kaynakları potansiyelinin ve performansının geliştirilmesine katkıda bulunmuş olacağız" ifadelerini kullandı.

AÜ Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin kurulmasındaki desteklerinden dolayı Rektör Ünal'a teşekkür eden Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Turan Şener ise “Rektör Hocamız öncülüğünde öğrencimiz ile sürekli iletişim halindeyiz. Onların eğitim hayatındaki başarıları kadar eğitim sonrasındaki başarıları ve kariyerleri de bizler için oldukça önemli. Bu amaçla kurduğumuz kariyer merkezimizle öğrencilerimize her türlü imkânı sağlamaya ve kariyerlerini şekillendirmede rehberlik yapmaya çalışacağız" dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Gün Haber