MENÜ
Antalya 22°
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Muharrem İnce'yi tuvaletin kenarına oturttular
Siyaset
1 Ağustos 2020 Cumartesi 10:14

Muharrem İnce'yi tuvaletin kenarına oturttular

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, CHP'li Muharrem İnce'nin 15 Eylül'de Hakkari'de partisini ilan edeceğini yazmıştı.

Siyaset gündeminde tartışma konusu olan olayla ilgili yeni bir yazı yayımlayan Bayer, Muharrem İnce'nin kırgınlıklarını aktardı. Bayer'e göre,  "İki sene önce milyonları meydanlara toplayan, değişim olabileceğine, iktidarın seçimleri kaybedebileceğine toplumu inandıran Muharrem İnce’yi kurultayın yapıldığı alanın son sırasına tuvalet önüne oturttular, bu gerçek bir eleştiridir."

Muharrem İnce'nin 'daha önce siyaset yapmamış, genç, alanında uzman kişilerle program çalıştığını' iddia eden Yalçın Bayer'in bugünkü yazısı şöyle:

Eski Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin yeni parti kuracağı haberi büyük yankı uyandırdı.

İnce, Yalova’da kurbanını kestikten sonra kendi kullandığı otomobiliyle Bodrum yönüne hareket etti.

Telefonla arayan çok partili oldu. Bize kızan da vardı, kendisini bir umut olarak gören de...

CHP’nin ‘ağır’ isimlerinden biri “Benim bildiğim Muharrem İnce, CHP’den ayrılmaz ama ayrı bir parti kurmayı düşünüyorsa Kemal Kılıçdaroğlu ve mevcut CHP yönetimi ‘Biz nerede hata yaptık’ diye düşünmelidir” dedi.

Yapılan ve kamuoyuna yansıyan anketlerde yüzde 1 civarında oy alacağı görülen Davutoğlu ile ilgili “Yüzde 99 fikirlerimiz aynı” açıklamasını yapıp Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 31 oy almış Muharrem İnce ile parti içinde bir araya gelememesi sorgulanmalıdır.

“CHP içinde kitlesel oyu en fazla siyasetçi Muharrem İnce’dir ve bu seçim sonuçlarıyla ispatlıdır. Muharrem İnce’ye, değişime imza veren pek çok CHP’linin siyasi yaşamını bitirdiler. Belediye başkanlarını aday göstermediler. Milletvekillerini listeye koymadılar.”

İnce’nin ‘kırgınlıklarını’ özetlersek:

Doğu Perinçek, Temel Karamollaoğlu hakkında “Demokrasi için imza verin, aday olsunlar” diyen Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin İnce’ye oy ve imza veren delegeleri siyaset dışına itmesine Muharrem İnce’nin çok üzüldüğünü biliyoruz. İki sene önce milyonları meydanlara toplayan, değişim olabileceğine, iktidarın seçimleri kaybedebileceğine toplumu inandıran Muharrem İnce’yi kurultayın yapıldığı alanın son sırasına tuvalet önüne oturttular, bu gerçek bir eleştiridir. Saraya gittiğini ima ederek iftira atmaya, itibarsızlaştırmaya çalıştılar. Daha vahimi seçim gecesi 46 bin sandık sonucunu alamamalarına ve CHP’nin sisteminin çökmesine rağmen başarısızlıklarını Muharrem İnce’ye iftira atarak örtmeye çalıştılar.

Biz de şöyle diyebiliriz:

Muharrem İnce çocuk yaştan beri CHP’li ve Atatürkçü olduğu için sustu, “Kan kusarım, kızılcık şerbeti içerim” dedi. “Partim değil, ben yıpranayım” dedi ama gelinen noktada CHP’yi CHP’li olmayanların yönettiğine inanıyor. Tıpkı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aday yapıldığı gibi...Abdullah Gül, Ali Babacan gibi isimlerin aday yapılıp seçmenin tıpış tıpış gidip oy vereceği bir tabloya itiraz ediyor. Bu nedenle parti kuracağına ve/veya Cumhurbaşkanı adayı olacağına inanıyorum. Hatta daha önce siyaset yapmamış, genç, alanında uzman kişilerle program çalıştığını biliyoruz.

Ne derler: Hırs aklın önüne geçmemeli... İnce bu kurala uyar mı, bilmiyoruz.
Bir süre izlememiz gerekiyor.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 demir
 1 Ağustos 2020 Cumartesi 13:21
Bırakın gerekçe aramayı,Muharrem İnce parti kurar kurmaz o kendi kararı,ama herkes biliyor ki İNCE keskin sirke ,biliyorsunuz keskin sirkenin küpüne zararı olurmuş.CHP içinde girdiği her iki genel başkanlık yarışını da kazanamadı.Son Cumhurbaşkanlığı seçiminde de parti Cumhurbaşkanı adayı yaptı onuda kazanamadı.O gündür bu gündür ortalıkta serseri mayın gibi dolaşıyor,biliyorsunuz serseri mayın en son bir yerde patlar.İNCE'de aynı öyle,beni tekrar Cumhurbaşkanı adayı yapın diye çırpınıp duruyor,şu ana kadar ise partiden yeşil ışık alamadığı görülüyor.Sistem ittifakları gerektirdiğinden seçime doğru kim kimle ittifak kuracak belli değil,o nedenle de İNCE herhalde şansını bir daha denemek istiyor.Parti kurarak aday olabileceğini düşünüyorsa, kendisinin genel başkan olacağı bir parti kurabilir.Şu ana kadar basında yazılıyor çiziliyor,çıkıp da bir beyanda bulunmuyor,ya iyice yazılsın çizilsin diyerek kamuoyunu izliyor,ya da bir yerlerden telefon bekliyor gibi.Düşünün CHP den arasalar aday sensin deseler ne der,ne partisi benim haberim yok bunlar dedikodu der.Anlaşılan son ana kadar telefon bekleyecek,aramazlarsa önündeki yol ayırımından birisine gidecek.Demek ki siyasi hırs böyle bir şey, olmaz olmaz demeyin bu siyaset de her şeyin olduğunu gördük.Bir gün önce partisine methiyeler dizen, nerede ise parti başkanının kıçını yalayanların, bir gün sonra partisine ve başkanına tam tersini söylediklerini gördük.İNCE'de ne diyordu ben dereyim onlar kum,onlar CHP den giderler ben kalırım.Şimdi kamuoyu görecek kim dere kim kum.Gündemden düşmemek için çekirge misali 'ZIP,ZIP ZIPLIYOR.'Ama biliyorsunuz çekirge bir zıplar iki zıplar,üçüncüsünde boynunu koparırlarmış.Siyasi anlamda tabi.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Gün Haber