MENÜ
Antalya 19°
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Hasta ile sohbet ede ede kalp ameliyatı yaptı
Sağlık
18 Ağustos 2021 Çarşamba 17:21

Hasta ile sohbet ede ede kalp ameliyatı yaptı

Koronavirüs hastası yaşlı bir kadın, doktorlarla sohbet ederek açık kalp ameliyatı oldu.

BATMAN'da yapılan ameliyatın kahramanı 78 yaşındaki koronavirüs hastası Remziye Ekmen’di... Ameliyatı yapan Kalp-Damar Cerrahi Uzmanı Dr. Avşin Yaveri yaptı. Hastayı entübe etmeden vücudunun bir bölümünü uyuşturduklarını belirterek, “Ameliyat sırasında hasta uyanıktı. Hızlı bir şekilde ameliyatını yaparak, sağlığına kavuşturduk" dedi.

Kentteki özel bir hastaneye kaldırılan koronavirüs hastası Remziye Ekmen’in kalp krizi geçirdiği tespit edildi. Doktorlar, Ekmen’in ameliyata alınmasına karar verdi. Kalp-Damar Cerrahisi uzmanı Dr. Afşin Yaveri tarafından Remziye Ekmen’e açık kalp ameliyatı yapıldı.

KORONA  HASTASI REMZIYE EKMEN'E ACIK KALP AMELIYATI YAPILDI. FOTO:BATMAN, (DHA)

HASTA ACİL AMELİYAT OLMALIYDI

Dr. Yaveri, “Hasta acil ameliyata alınması gerekiyordu. Hastayı kabul ettik. Tabi Covid-19 hastalığının bir özelliği var. Hastanın mümkün olduğu kadar solunum cihazına bağlanmamasına gayret ediyoruz. Yani entübe etmemeye çalışıyoruz. Açık kalp ameliyatını da hastanın boyun kısmından aşağı uyuşturacak şekilde uyuşturduk. Ameliyatı böyle gerçekleştirebildik. Ameliyat sırasında hasta uyanıktı. Bypass yaptık. Şu an için en azından kalp ile ilgili bir sorunu yok ama Covid-19 salgınıyla ile ilgili problemi sürüyor. Hasta entübe değil. Ameliyatının dördüncü gününde yoğun bakımda takip ediyoruz” diye konuştu.

KORONA  HASTASI REMZIYE EKMEN'E ACIK KALP AMELIYATI YAPILDI. FOTO:BATMAN, (DHA)

Dr. Yaveri, ameliyat sırasında hastanın uyanık olmasının stresli bir işlem olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Anestezi ekibi bize çok başarılı bir şekilde eşlik etti. Biz de ameliyatı çok hızlı bir şekilde yaptık. O bakımdan çok avantajlıyız. Ameliyatın kendisi baştan aşağıya zordu. Türkiye’nin her yerinde yapılan ameliyatları burada rahatlıkla yapabiliyoruz. Hastanemizin herhangi bir eksiği yok. Burada en büyük sıkıntımız bu şehirde yaşayanlar başka şehirlere gitmesidir. Oysa diğer şehirlerde yapılan ameliyatlar bu ortamda rahatlıkla yapılıyor. Buraya İzmir ve Antalya’dan gelen hastalarımız da var."

KALP VE DAMAR CERRAHISI UZMANI DR. AVSIN YAVERI. FOTO:BATMAN, (DHA)

Arif ARSLAN/BATMAN, (DHA)-

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Gün Haber