MENÜ
Antalya 11°
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Can dostlar için ekmek dolapları
BURDUR
8 Temmuz 2020 Çarşamba 17:35

Can dostlar için ekmek dolapları

BUCAK Belediyesi, sokak hayvanlarının beslenmesi için yeni bir proje başlatarak, atık ekmekleri dolaplarda toplamaya başladı.

Bucak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ilk aşamada 100 tane imal edilip özellikle bayat ekmek sarfiyatının fazla olduğu restoran yakınlarına ve sokaklara montajları yapılmaya başlanan ekmek dolapları büyük destek gördü.

Bucak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından sokak hayvanlarının beslenmesi için bayat ekmeklerin çöpe değil ekmek dolaplarına bırakılması istendi. Bucak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ilk etapta ekmek israfında farkındalık oluşturmak ve zorunlu bayat ekmeklerin çöpe atılması yerine can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenilmesine katkı sağlamak için başlatılan projede, Belediye Başkanı Emrullah Ünal, ekmek israfını önleme konusunda halkın bilinçlendirilmesi ve toplanan ekmeklerin hayvan barınaklarına gönderilmesi amaçlarını taşıyan proje kapsamında, ekmek israfıyla ilgili farkındalık oluşturulmasının planlandığını söyledi.

Proje kapsamında Bucak genelinde çöpe atılan ekmek miktarının en aza indirilmesinin de hedeflendiğini kaydeden Ünal, “Projenin bir diğer önemli hedefi ise bayat ekmeklerin toplanarak hayvan barınaklarında ve sokakta kalan köpek ve kedilere ulaştırılması. Bu amaçla belirlenen noktalara 100 bayat ekmek dolabı yerleştirilecek. Buralarda toplanan ekmekler, hayvan barınaklarına götürülecek. İnşallah bu konu her geçen gün daha yaygın hale gelecek. Sadece belli başlı yerlerde değil, önümüzdeki süreçte Bucak'ın tamamında ekmekleri çöpe atılmaktan kurtarmış olacağız. Amacımız tamamen israfın önüne geçmek ve dinimizin de uygun görmediği, tasvip etmediği şekilde ekmeklerin çöpe atılmasını önlemektir" diye konuştu.

BUCAK BELEDIYESI, SOKAK HAYVANLARININ BESLENMESI ICIN YENI BIR PROJE BASLATARAK, ATIK EKMEKLERI DOLAPLARDA TOPLAMAYA BASLADI. (EMRULLAH UNAL) (FOTO:BUCAK-DHA)

Halim AKCA/BUCAK, (DHA) 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Gün Haber