MENÜ
Antalya
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Bahçeli'nin aklındaki isimler...
Siyaset
30 Mayıs 2020 Cumartesi 20:47

Bahçeli'nin aklındaki isimler...

Akademisyen ve yazar Erol Mütercimler YouTube hesabından yayınladığı videoda çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Erken seçim iddialarına yönelik açıklamalarda bulunan Mütercimler, seçim yasası üzerinde bir değişiklik yapılmaya çalışıldığını ifade ederek “Önümüzde bir baskın seçim ya da erken seçim yoksa neden böyle bir yasa değişikliği için yasa harcanıyor?” sorusunu sordu. Mütercimler seçim yasası üzerindeki değişik yapılmak istenmesinin sebebinin ise yeni kurulmuş iki parti olan Gelecek Partisi ile DEVA Partisi’nin seçime girmesinin önünü kesmek olduğunu söyledi.

Mütercimler, ekonomiyle ilgili problemlerin sosyolojik sıkıntılara yol açacağını ve bu sebeple 2023 öncesinde erken seçim beklendiğini belirtti.

Kılıçdaroğlu’nun Davutoğlu ve Babacan’ın seçime girmesi için gerekirse ‘ödünç’ milletvekili vereceğini ifade etmiş olması nedeniyle bunun önünün tıkanması amacıyla yasada değişiklik yapmak istediklerini vurgulayan Mütercimler, AKP ile MHP’nin planının başarılı olmasının mümkün olmadığı yorumunda bulundu.

Seçim yasasındaki değişiklik ve erken seçim konusunda Devlet Bahçeli’nin taktiklerine göz atmak gerektiğini belirten Mütercimler, “Devlet Bahçeli, Hulusi Akar ve Süleyman Soylu birlikte hareket eden bir güç odağı. Ama bir de bunlara ekleyeceğimiz bir isim var. Mehmet Ağar. İçişleri Bakanlığı’nın stratejilerini belirleyen akıl Mehmet Ağar, Benim yorumum bu” ifadelerini kulandı.

BAHÇELİ’NİN DÜŞÜNDÜĞÜ CUMHURBAŞKANI ADAYI

Mütercimler, sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün için Devlet Bahçeli Beyefendi Tayyip Bey’in cumhurbaşkanlığını destekliyor ama şimdi yalnızca isim olarak ifade etmeyeyim ismi siz bulunuz bana göre Devlet Bey’in düşündüğü cumhurbaşkanı adayı H.A. ismi bu bana göre. İsmi yerine siz koyunuz.

Geldiğimiz aşama itibariyle yaşananlara baktığımızda şunu görüyorum Hulusi Akar Beyefendinin de son derece güçlendiğini ve ordunun bir Genelkurmay Başkanı olmasına rağmen bugünkü uygulamalara baktığımız zaman Hulusi Akar Beyefendinin aynı zamanda ordunun başkomutanlığına soyunmuş olduğunu görüyoruz.

2020 SONU İLE 2021 SONU ARASINDA ERKEN SEÇİM OLABİLİR

Bana göre erken seçim veya baskın seçim için Tayyip Bey ve Devlet Bahçeli cenahında bir hazırlık var. Bunun zamanlaması nasıl olur diyorsanız, 2020 ile 2021 sonbaharı arasında bir seçim olabilir.

BAHÇELİ’DEN SONRA MHP GENEL BAŞKANI OLACAK İSİM KİM?

Devlet Bey partinin başında olmadığında nasıl bir sonuç çıkacak derseniz muhtemeldir ki bu iki parti birleşecek o zaman. Bu yeni birleşmede Meral Hanımefendi hiç kuşkusuz ki güçlü bir genel başkan adayıdır. Başka birileri daha çıkabilir tabi.

Devlet Bey’in kafasında kendisinden sonra MHP Genel Başkanlığı için bir isim var ama o ismi şu anda isim olarak söylemeyeyim genç birisidir. Şu anda İstanbul Milletvekili.”

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Gün Haber