MENÜ
Antalya 20°
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Asansör güvenliği için işbirliği
Antalya
18 Kasım 2019 Pazartesi 16:50

Asansör güvenliği için işbirliği

MURATPAŞA Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası (MMO), çok katlı yapılaşmayla birlikte sayıları doğru orantılı artan asansörlerin, can mal ve mal güvenliği açısından denetimi için 4 yıllık protokol imzaladı.

Muratpaşa Belediyesi; asansörlerin denetlenmesi için akredite muayene kuruluşu olan MMO Antalya Şubesi ile işbirliğine gidiyor. İki kurum arasında, çok katlı yapılaşma sonrası, hayatımıza büyük kolaylıklar getiren ancak dikkatli olunmazsa ve gerekli özen gösterilmezse üzücü kazalara yol açabilen asansörlerin denetlenmesi için protokol imzaladı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, Muratpaşa sınırları içerisinde bulunan asansörlerin periyodik kontrollerinin yapılmasını içeren dört yıllık protokol hakkında ortak açıklama yaptı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 30411 sayılı Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliğince; belediyelerin sınırları içindeki asansörlerin periyodik kontrollerini sağlamakla yükümlü olduğuna işaret eden Başkan Uysal, “Toplumumuzun can güvenliği açısından çok önemli bir görevin ciddiyetle yapılması işlemini sürdürüyoruz. Odamız verimliliğe, etkin çalışma ve mesai kullanımına çok dikkat ederek, şehrimize, belediyemize katkı sağlayacaktır. Bu inanç ve güvenle protokolümüzü yeniliyoruz. Şu ana kadarki katkılarından dolayı Makine Mühendisleri Odamıza teşekkür ediyoruz. Odamızla çalışmayı, işbirliği içinde olmayı tercih ettik. Çünkü özel sektör çalışmalarında, toplumumuz ticari kaygılar nedeni ile haksızlığa uğradığını düşünebiliyor" dedi.

Çalışma için kendilerine gösterilen güven için teşekkür eden Ayşen Hamamcıoğlu ise “Uzun yıllardan beri bu görevi yapmaktayız. İşin sorumluluğunun farkındayız. Bu bakımdan çok teşekkür ediyorum. Bu anlamda bu protokol Antalya halkı için çok önemlidir. Kazanacak olan Antalya'dır. Muratpaşalılardır" dedi.

Asansör mühürlenebilecek protokole göre denetim sırasında, MMO Asansör Kontrol Merkezi görevlilerince tespit edilen eksiklikler, Muratpaşa Belediyesi'ne bildirilecek. Muratpaşa Belediyesi, site ve apartman yöneticilerinden eksikliklerin giderilmesini isteyecek. Eksikliklerin giderilmemesi halinde ise asansör mühürlenip, sorumlular hakkında cezai işlem uygulanacak.

ANTALYA, (DHA) 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 şenol Nural
 17 Kasım 2021 Çarşamba 13:45
Bizim asansörde kapı sensörü çalışmıyor benim başıma geldi eşimin arkasından girerken geriye gitmesi gerekirken kapanmaya devam etti,kendimi zor içeriye attım.yöneticıyehaber verdim ılgılenmedi.kendidisini sorumluğa davet ettim. Budurumda ne yapabilirim? lütven bir cevap bekliyorum.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Gün Haber