MENÜ
Antalya
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Antalya'da hayvanseverleri ayaklandıran iddia;
KAMPÜS
18 Ocak 2021 Pazartesi 12:16

Antalya'da hayvanseverleri ayaklandıran iddia; "Aç kalan köpekler kedileri yedi'

Ayyıldız Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Faruk Çavuş’un sosyal medya hesabından paylaştığı Akdeniz Üniversitesi Kampüsü’nde katledilmiş kedi görüntüleri hayvanseverleri üzdü. Barodan da rektöre sitem geldi.

Faruk Çavuş’un iddialarına göre, hayvanseverlerin kampüse girmesi engellenince aç kalan kalan köpekler kedileri yemeye başladı.

5 yıldır Akdeniz Üniversitesi’nin içinde ve dışındaki hayvanları beslediğini belirten Çavuş, geçtiğimiz aylarda ara ara ve son 3 gündür aralıksız olarak rektörlüğün yasağı nedeniyle içeriye giremediklerini ileri sürdü.

3 gün sonra elinde mamalarla gizlice içeriye girdiklerinde parçalanmış kedilerle karşılaştıklarını belirten Faruk Çavuş, çekilen görüntüleri de sosyal medya hesaplarından paylaştı.

REKTÖRE SİTEM ETTİ

İlk tepki Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu Başkanı Av. M. Alev Arsan’dan geldi. Arsan, sosyal medya hesabından katledilen kedilerin görüntülerini paylaşarak rektöre sitem etti.

Bu olaya sosyal medyadan tepki yağdı ve Akdeniz Üniversitesi ile ilgili çok sayıda iddia geldi.

 

  Haberin Videosu

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Ramazan
 29 Ocak 2021 Cuma 19:52
Evet kampüsteki köpekler büyük problem başı boş gezip insanlara saldırıyorlar burada güvenliğinde yapacak bir şeyi yok sorumluluk belediyede bence ama yorum yazan arkadaşlardan bir tanesi haklı tespitlerde bulunmuş konuyla alakası yok ama yazmak istedim üniversitede özel kalem in insanlara davranışlarından çoğu insan rahatsız Gene hastane personeli abisinin de çoğu birimdeki görevlendirmelerde söz sahibi olduğu herkes tarafından biliniyor özellikle güvenlik biriminde kimlerin bir üst kademeye çıkartılacağı müdürün kim olacağı konularında eğitim tecrübe hakkaniyet gibi konular yerine bu arkadaşın onayının gerektiği konuşulanlar arasında benimki sadece duyum konuşulan bu
 A.Yılmaz
 26 Ocak 2021 Salı 12:38
Sevgili Recep Bey; Benim Şef olduğumu yazmıssınız. Belliki sizin hesabınız farklı. Lütfen bu konu üzerinden kişisel işlerinizi yürütmeyiniz. güvenliğe intikal eden köpek şikayeti konusuna gelince. Oğlum Üniversitenin güney kapısından okuluna giderken köpekler saldırıyor. Geri gelip beni aradı. ben de aracımla okuluna bıraktım. Dönüşte de güvenliğe durumu bildirdim. Güvenlikte bilgimiz dahilinde bu şikayetleri her gün alıyoruz dedi. Olayın hiç kimse ile ilgisi yok. Sadece şahsımla ilgilidir. Özelden yazarsanız durumu daha detaylıda anlatabilirim. anlatabilirim.
 Recep
 24 Ocak 2021 Pazar 12:39
Atakan Yılmaz sen nerden biliyosun güvenliğe kaç dosyanın intikal ettiğini hem yazıyorsun benim çocuğumda öğrenci sonrada güvenliğe bilmem kaç dosya intikal etti söylediklerinde haklısın köpekler sürü halinde geziyorlar ve tehlikeliler bir çözüm bulunması gerekiyor ama ben senin bir öğrenci velisi olduğuna inanmıyorum sen özel kalem ve abisinden icazet alıp şu son amir şef olanlardanmısın sanki diyet borcunu mu ödüyosun buradan??
 A.Yılmaz
 22 Ocak 2021 Cuma 17:50
Atakan Yılmaz Sevgili Hayvanseverler; Ben size işin doğrusunu anlatayım. Neden doğrusunu. Bu biraz da bakış açısı ile ilgili. Bende bir hayvanseverim ve evimde köpek besliyorum.ve bir oğlumda üniversitede okuyor. Üniversite basında yer almıyor ancak köpekler konusunda çok zor durumda. Şu an güvenliğe intikal etmiş onlarca köpek saldırı vakası var. Köpekler sürü halince dolaşıyorlar. Hiç kimse kampuste yürüyemiyor. .Siz olsaydınız ne yapardınız. İnsanlar sokağa bırakmak istedikleri köpekleri kedileri kampuse gizlice bırakıp gidiyor. Şu anda öğrenciler yok. Öğrenciler gelince ne olacak. Bu sürü bir evladımızı parçalasa yönetim, ailesine ne cevap verecek. Bu Üniversiteden önce ülkenin ve belediyelerin sorunu. Sahipsiz köpeklere bir an önce çözüm bulunmalı. Şu anda Kampüste 600 civarında köpek olduğu söyleniyor. Değilse buradan beylik laflarla ahkam kesmek kolay. Biraz empati lütfen. Sürü psikolojisine sahip köpeklerle daha önce karşılaşmadysanız hiç tavsiye etmem. Kimse köpekleri asalım keselim demiyor. Ama yavrularımızın eğitim aldığı kuruma da kimse evlatlarını köpekler saldırsın diye göndermiyor. Eğer sizin kardeşinizi, evladınızı bir köpek sürüsü parçalasa ne hissedersiniz.
 Yorum
 19 Ocak 2021 Salı 11:36
Kampüse giren hayvanseverler kedilere, köpeklere yemek veriyorlar rahatlıkla. Köpekler tarafından ısırılan hocalar oldu. Kampüste köpek saldıracak diye yuruyemiyoruz. Sorumlusu belediyedir. Meraklı olan evine, bahçesine, sokağına ya da mahallesine götürsün, besledim, büyütsün, hayrını görsün.
 Havva
 19 Ocak 2021 Salı 07:40
ADEM rumuzlu kişi ne alakası var dekanların bu konuyla tamam her kes hem fikir kampüste köpek sayısının fazla olduğu konusunda çözüm de belediyede ama konuyu dekanlarla ilişkilendirmen saçma yoksa sen geleceğini rektör hanıma bağlayan her birime burnunu sokan bekçi(hst. Nöb. Müd.)misin?
 Akademisyen
 19 Ocak 2021 Salı 01:38
Herşeyin bir dengesi var, kampüsü hayvan barınağına çevirirseniz olacağı bu. Kimsenin özel bahçesi değil kampüs. Alsın başka yerde beslesinler köpek ve kedileri. Köpekten kampüste yürümek imkansız hale geldi. Bugün kedileri yarın insanları parçalayacaklar.
 Bıktık
 18 Ocak 2021 Pazartesi 22:36
Üniversite personeli ve öğrencileri saldırgan köpeklerden bıktık, kampüs içinde dolasamaz olduk, defalarca Konyaaltı belediyesini aradık köpekleri toplasinlar diye, ama sonuç telefonlar yüzümüze kapandı, şimdi kedileri yemişler ya öğrencileri yada personeli isirsaydi, belediye suçlu konyaaltini kedi köpek başıboş hayvan ve onların artıkları götürüyor bıktık konyaaltinin yönetiminden, caddeler pislik içinde.
 Herkül
 18 Ocak 2021 Pazartesi 19:19
Rektör hanımın haberi olduğunu hiç sanmıyorum bir bilim insanı hele bir kadın bunu engellemez diye düşünüyorum
 Toprak
 18 Ocak 2021 Pazartesi 19:17
Yasak ken nasıl giriyo anlamadım nasıl güvenlik bu:))
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Gün Haber