MENÜ
Antalya
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Antalya Valisi Yazıcı: 'Çiftçi mutlu, turizmci mutsuz'
Antalya
30 Temmuz 2020 Perşembe 12:36

Antalya Valisi Yazıcı: 'Çiftçi mutlu, turizmci mutsuz'

İRAN'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Farazmand, Antalya Valisi Ersin Yazıcı'yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Antalya'nın Türkiye'nin turizm başkenti olduğunu belirten Vali Ersin Yazıcı, pandemi nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Antalya'da da gelen misafir sayısında geçen yıla çok büyük düşüş olduğunu söyledi. Ağustos ayından itibaren bir hareketlenme olacağını belirten Yazıcı, “Avrupa'nın değişik ülkelerinden uçuşlar başlayacak. Bizim en yoğun turist Rusya ve Almanya'dan geliyor. Rusya'dan başladı, diğer ülkelerden de artarak devam edeceğini ümit ediyoruz. Aynı zamanda Antalya uluslararası bir şehir, İranlı vatandaşlarımız olduğu gibi dünyanın farklı ülkelerinden gelmiş, buraya yerleşmiş, uzun zamandır burada yaşayan insanlarımız var. Artık bizim de vatandaşlarımız olmuşlar ve Antalya bu yönüyle de bir dünya şehri" diye konuştu.

Antalya'da dört yıldızlı, üç yıldızlı ve pansiyonların yanı sıra, 5 yıldızlı 417 otel ve 800 binin üzerinde yatak kapasitesi olduğunu anlatan Vali Yazıcı, “Ama bu yıl pandemiden dolayı tüm dünyada olduğu gibi biraz sıkıntımız var. Burada bütün yollar turizme çıkıyor. Herkes, tüm sektörler mutlak suretle turizmden az veya çok etkileniyor. Antalya turizm ve tarım şehri. Tarımla ilgili sıkıntımız yok, çiftçimiz mutlu ama turizm ve turizmin etkilediği alanlar itibarıyla çok mutlu değiliz. Ama şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki, şu anda özellikle Akdeniz ülkeleri içerisinde pandemi kurallarına uygun, standartları olan, pandemiyle ilgili her türlü güvenlik sertifikasına sahip çok sayıda otelimiz var. Birçok oteli kendim denetledim gördüm ve gerçekten müşterisine güven verecek standartlara haizler" dedi.

Antalya'nın İranlılar için turistik ve ikamet için Türkiye'deki en önemli şehir olduğunu belirten İran'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Farazmand ise Antalya'nın Covid-19'la mücadelede çok iyi olduğunu kaydetti. Türkiye'nin pandemiyle mücadelede başarılı olduğu ve 140 ülkeye yardım göndermesinden dolayı gurur duyduklarını belirten Farazmand, Türkiye-İran ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla cumhurbaşkanlıkları ve bakanlıklar düzeyinde çok iyi ilişkiler olduğunu, bu ilişkilerin giderek arttığını ifade etti.

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - 
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Mustafa
 30 Temmuz 2020 Perşembe 19:47
sayın valinin sazı denk ilaç gübre mazot sıkıntısı yok herşe devletten legen elden su gölden daldır dök doldur dök bir yıl çiftçilik yapsında o zaman görelim kim memnun
 Mehmet aytan
 30 Temmuz 2020 Perşembe 15:46
Çiftçi nasıl mutlu borcunu ödeyemeyen çiftçi nasıl mutlu siz çiftçi olmadığınız için galiba turizimcisiniz otelleri gezdiyinizde ikram edilenleri çiftçi ikram edemez ancak domates salatalık biber yiyin deer 35 derece sıcakta çalışıyorum domates 1,50 kuruş artı yüzde 10 komisyon duş bana kalan 1,15 kuruş yalan konuşmayın fazlasını istemiyor çiftçi sadece hakkını verin yeter masraf, mi 1 dekar sera kira üzerinden 10 bin icar 7 bin fide 10 Bin ilaç gübre işçilik koymuyorum masraf27 taş çatlasın 20 ton mal kaldır hesabı siz yapın elektrik su odun kömür yok bunlar bile hesap et. Iyorum elinizi vicdan iniza koyun
 Hüseyin
 30 Temmuz 2020 Perşembe 15:17
İnşallah turizm diye bir şey kalmazda. Zalim otel sahipleri biraz merhamete gelir
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Gün Haber