MENÜ
Antalya 12°
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Antalya DOB 'Türküyem'i sahneledi
Antalya
9 Ekim 2019 Çarşamba 17:06

Antalya DOB 'Türküyem'i sahneledi

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), türkülerin ve klasik müziğin bir arada sunulduğu müzikli ve danslı "Türküyem" eserini sahneledi.

Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenen 'Türküyem' müzikalinin metin yazarlığını M. Fatih Şanal üstlenirken, müzik düzenlemesini Erdal Tuğcular, koreografisini Nurdan Sinkil, dekor-kostüm tasarımını Gürcan Kubilay, ışık tasarımını Mustafa Eski hazırladı.

Orkestra şefliğini Hakan Kalkan ile Ömer Yöndem yaptığı konserde Anadolu halkının acıları, sevinçleri, aşkları klasik batı ve Türk Halk Müziği enstrümanları eşliğinde, özgür metin içerisinde canlandırıldı.

Zaman zaman tiyatro sahnesine de dönüşen sahnede soprano Serap Demirhan Işık, Sinem E. Ulusoy, tenor M. Burak Pektaş, bariton Erdi Can Aybaş, bas Alaaddin Ataseven solist sanatçılar olarak sahneye çıktı.

Antalya DOB Orkestrası'nın eşlik ettiği 'Türküyem'de 'Yüksek Yüksek Tepeler', 'Süpürgesi Yoncadan', 'Gemiler Giresun'a', 'Memberi', 'Harman Yeri', 'Efe', 'Batum', 'Semah' gibi birçok eserlerin hikâyeleri canlandırmayla yorumlandı.

İzleyenleri Anadolu'yu türkülerle gezdiren, gelenek-görenekleri yansıtan 'Türküyem' müzikali 15 Ekim Salı, 22 Ekim Salı (son temsil) saat 20.00'de sahnelenecek.

ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESI (ANTDOB), TURKULERIN VE KLASIK MUZIGIN BIR ARADA SUNULDUGU MUZIKLI VE DANSLI "TURKUYEM" ESERINI SAHNELEDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Yusuf DEMİR/ANTALYA (DHA) 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Gün Haber