MENÜ
Antalya 29°
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Ak Partili Yılmaz: Seçilmem büyük sürpriz oldu
Siyaset
14 Nisan 2021 Çarşamba 18:40

Ak Partili Yılmaz: Seçilmem büyük sürpriz oldu

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Menderes Türel döneminde meclis başkanvekilliği görevini üstlenen AK Partili Abdurrahman Yılmaz, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 1'nci Meclis Başkan Vekilliği'ne seçildi.

CHP'li Muhittin Böcek'in yokluğunda, belediye meclisini 3 yıl boyunca AK Partili Yılmaz yönetecek. Yılmaz, sonucun kendisine büyük sürpriz olduğunu söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda meclis başkanvekilliği seçimi yapıldı. 1'nci Meclis Başkanvekilliği görevini yürüten CHP'li Deniz Filiz yerine, kullanılan 101 oyun 48'ini alan AK Partili Abdurrahman Yılmaz seçildi. AK Parti'den 34, MHP'den 11 oyun yanı sıra, farklı partilerden 3 oy alan Yılmaz, Muhittin Böcek'in yokluğunda 3 yıl boyunca meclis Başkanvekilliği görevini yürütecek.

22 YIL ÖNCE BAŞKAN BÖCEK'LE ÇALIŞTI

Aktif siyaset hayatına 1999 yılında ANAP'ta Merkez İlçe Yönetimi'nde başlayan Abdurrahman Yılmaz, o dönem ıaynı partide Muhittin Böcek'le çalıştı. 2003 yılında AK Parti'ye üye olan Yılmaz, o dönem Konyaaltı Beldesi'nde, ardından Merkez ilçede görev aldı. 2004'te Konyaaltı ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olan Abdurrahman Yılmaz, 2 dönem boyunca AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Büyükşehir Belediyesi çeşitli meclis komisyonlarında görev yapan Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Menderes Türel döneminde meclis başkanvekilliği görevini yürüttü. 2019 seçimlerinin ardından Büyükşehir'de Bütçe Komisyonu üyeliği yapan Yılmaz, Nisan ayı meclis toplantısında 48 oy alarak meclis başkanvekilliğine seçildi.

'SÜRPRİZ OLDU'

AK Parti içerisinde aktif olarak görev yaptığını anlatan Abdurrahman Yılmaz, meclis öncesinde grup toplantısında İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın meclis başkanvekilliği görevini üstlenmesi için öneride bulunduğunu söyledi. Meclis başkanvekilliği için seçime girip kazandığını aktaran Yılmaz, "Bizi destekleyen arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Başarıyla kazandık. İnşallah Antalya'mıza güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. Seçilmem benim için çok sürpriz oldu. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim" dedi.

'ELİMİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIM'

Yılmaz, "Demokratik kurallar çerçevesinde sonucu makul karşılıyorum. Ben insanlarla barışık biriyim. Antalya için elimi taşın altına her zaman koyarım" diye konuştu. Yılmaz, seçim sonrası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere, AK Partili Milletvekilleri ve İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın kendisini arayarak yeni görevinde başarılar dilediğini ve tebrik ettiklerini aktardı.

Aslı DURAN/ANTALYA, (DHA) -

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 taş
 15 Nisan 2021 Perşembe 07:14
Böcek herkesle çalışır,bakın CHP onun için sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilmek için bir araç,görüyorsunuz her partiyle flört ettiği gibi mavi boncuk dağıtmaya devam ediyor.Uzun yıllardır Antalya CHP örgütleri çok dağınık durumdalar ve o nedenle kent genelinde ikinci parti durumundalar.Hatta kendi içlerinde birbirlerini yemekle meşgul olduklarından dışa dönük çalışmaya enerjileri kalmıyor.Biliyorsunuz Antalya toprakları çok verimli toprağa ne ekseniz biter,tarımla uğraşanlar mahsul ekerlerken CHP ise Baykal döneminden beri 'HİZİP TOHUMLARI'ektiğinden hala onu biçmekle meşguller.Ne zaman kurur derseniz pek ümit yok,ancak 50 yaş üstü siyaset sahnesinden çekildiğinde ve 2010 yılından sonra siyasete girenler yönetim kadrolarına gelmeye başlarsa gerçek görevlerini yapmaya başlarlar.O zamana kadar bakın ellere çoğunlukla birbirlerinin boğazlarında ve sıkmaya devam ediyorlar.Birde millet yukarı bakarken alttan çalışan sabuncu takımı var. Onların bir elinde sabun bir ellerinde su,aman siz siz olun ara sıra bastığınız yere bakın.Dost sandıklarınız gülerek sizi sabunlarlar,sonrada hiç bir şey olmamış gibi kim yaptı diye birbirlerine sorarlar.Aynı çiftçinin üzümlerini çalan 'SONBAHAR TİLKİLERİ' gibi.Etrafınıza bakın bu boz tilkileri hemen tanırsınız,siz siz olun şeytana ayakkabısını ters giydiren bu tilkilerden uzak durun.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Gün Haber