MENÜ
Antalya 22°
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AÜ'de Barış Manço ile Bir Gün etkinliği
KAMPÜS
29 Aralık 2021 Çarşamba 12:24

AÜ'de Barış Manço ile Bir Gün etkinliği

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi ve Akdeniz Reklamcılar Derneği, Türk müziğinin efsane ismi Barış Manço için ortak bir program düzenledi. Barış Manço şarkılarının seslendirildiği etkinliğe Manço ailesi ve sanatçının dostları da çevrim içi katıldı.

AÜ İletişim Fakültesi ve Akdeniz Reklamcılar Derneği'nin iş birliği ile 'Barış Manço ile Bir Gün' programı düzenlendi. AÜ İletişim Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlik küçükler korosu sahnesiyle başladı. Minikler piyano ve yan flüt eşliğinde Barış Manço şarkılarını seslendirdi. Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) orkestrasının özel üyeleri ise Barış Manço canlandırması ile tüm katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı. AÜ Antalya Devlet Konservatuvarı Öğr. Gör. Gülcihan Babayeva yönetiminde Güzel Sanatlar Öğrencisi solist Barış Aktaş ve gitarda Güzel Sanatlar Öğrencisi Ayhan Ayyıldız da seslendirdiği unutulmayan Barış Manço şarkıları ile izleyenlerden tam not aldı.

BARIŞ MANÇO GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ İLETİŞİMCİ

Barış Manço anısına düzenlenen etkinliğine Manço ailesi ve sanatçının dostları da uzaktan erişimle katıldı. Çevrim içi sohbette Barış Manço'nun eşi Lale Manço, büyük oğlu Batıkan Manço, ağabeyi Savaş Manço'nun eşi Ebru Alkan Manço ve yeğeni Atlantik Manço ile yıllarca birlikte çalıştığı dostları sanatçı Cahit Berkay ile Nilüfer Şengel yer aldı. Lale Manço, Barış Manço'nun gelmiş geçmiş en iyi iletişimci olduğunu, müziğini, sözlerini ve tüm enstrümanlarını iyi iletişim için kullandığını söyledi. Hem çocuklarla hem büyüklerle ne kadar iyi diyalog kurduğunu anlattı. Sanatçı Cahit Berkay, çocuklara yönelik çok fazla şarkı yapan sanatçı olmadığını ancak çocukların kafa sesine uygun şarkılar ürettiğini belirterek Barış Manço'nun tek amacının çocukların ilgisini çekmek olduğunu ve tüm imajını çocuklar için geliştirdiğini söyledi. Çalışma arkadaşı Nilüfer Şengel ise "Dokunabileceğim kadar anılarım yoğun. Onunla çalışmak büyük mutluluktu" dedi.

AKDENIZ UNIVERSITESI (AU) ILETISIM FAKULTESI VE AKDENIZ REKLAMCILAR DERNEGI, TURK MUZIGININ EFSANE ISMI BARIS MANCO ICIN ORTAK BIR PROGRAM DUZENLEDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

AKDENIZ UNIVERSITESI (AU) ILETISIM FAKULTESI VE AKDENIZ REKLAMCILAR DERNEGI, TURK MUZIGININ EFSANE ISMI BARIS MANCO ICIN ORTAK BIR PROGRAM DUZENLEDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

ANTALYA,(DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Gün Haber