MENÜ
Antalya 22°
Gün Haber
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
510 bin komşusu var
Antalya
1 Ağustos 2020 Cumartesi 10:01

510 bin komşusu var

MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, 1 Ağustos Empati Günü dolayısıyla sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajda "Muratpaşa'mızda kimse öteki değil. Çünkü Muratpaşa'mızda empati var, hoşgörü var, dostluk var. Ne mutlu bize" dedi.

1 Ağustos'un Empati Günü olması için 2017'de ulusal ve uluslararası düzeyde çağrıda bulunan ve belediye meclisinin bu yönde karar almasına öncülük eden Başkan Uysal, 1 Ağustos Empati Günü'nü kutladı. 3 yıl önce 'Ötekileştirmeye karşı bir arada yaşamayı, öfkeye karşı sevgiyi, şiddete karşı barışı' güçlendirmek için 1 Ağustos'un 'Empati Günü' olması çağrısında bulunan Başkan Uysal, sosyal medya hesaplarından mesaj yayımladı.

Başkan Uysal mesajında, "Biz her sabah kendimizi 510 bin komşumuzun yerine koyarız. O yüzden Muratpaşa'mızda kimse yalnız değil, Muratpaşa'mızda kimse öteki değil. Çünkü Muratpaşa'mızda empati var, hoşgörü var, dostluk var. Ne mutlu bize. 1 Ağustos Empati Günü'müz kutlu olsun" ifadelerine yer verdi. Güne tüm komşularının yüreğini yüreğinde hissederek başladığını ifade eden Başkan Uysal, şunları söyledi:

"Gecenin hüznünü sokaklardan süpürür, kuşların mutluluk dolu cıvıltılarına yer açarız. Umudun harcıyla kararız asfaltımızı, her parke taşına sevinç katarız. Menekşeler büyütürüz tüm parklarda çocuklar, kadınlar ve yarınlar için. Fırıncı Hasan ustanın mis kokan ekmeğindeki umudu, Ayşe teyzenin torunlarına olan hasretini, Nihal öğretmenin çocuklara duyduğu sevgiyi derin derin soluyarak yaşarız."


 
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Gün Haber